Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
BENEŠOVÁ Kateřina Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kateřina BENEŠOVÁNarodila se roku 1968 v Praze. Po absolvování Hudební a taneční škole v Praze byla přijata na Hudební akademii muzických umění, obor pedagogika klasického a moderního tance, kterou ukončila roku 1994. Z četných ocenění uveďme Cenu Thálie 2000 za představení Hirošima.

„Já sama upřednostňuji výrazové role, individuální vnitřní prožitek, ale zároveň i choreografie plné emocí-lásky, radosti apod. K mým nejoblíbenějším patří Zjasněná noc/ch. P. Šmok, Slovanské tance/ch. L.Vaculík, Šibeničky/ch. P. Zuzka a nejvíce Hirošima/ch. L. Vaculík a Sergeant Early´s dream/ch. CH. Bruce. Všechny jmenované choreografie mě zasáhli svým vnitřním duchem a svou schopností roztančit hudbu.
Z listopadové premiéry 2000, bych ráda vzpomněla na již zmiňovanou choreografii Sergeant Early´´s dream. Spolupráce s velmi slavným choreografem světa panem Christopherem Brucem, byla pro mne velkou ctí, zkušeností, desítkami hodin dřiny a potu, ale i dvouměsíční radostí, na kterou se nikdy nezapomíná.
Pražskému komornímu baletu bych chtěla popřát, aby cesta obnovy a reforem směřovala vždy už jen vzhůru a dosáhl takového ohlasu, jaký mu myslím právem patří.“

 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
17.7.2002
 
 • 1986 – 1991 Pražský komorní balet Pavla Smoka
 • 1991 – 1992 České baletní divadlo
 • 1992 - 1996 Černé divadlo Jiřího Srnce
 • 1996 - dosud Balet Praha - nyní Pražský komorní balet P. Šmoka

 • Sinfonieta, Z mého života, Madrigaly, Faunovo odpoledne, Večerní písně, Zjasněná noc, Šmokoviny, Smrt a dívka, Šibeničky, Stool game, Pohádka, Musica Slovaca, Sonáta, Šest tanců, Fresky, Grieg-A Moll, Písně o mrtvých dětech, Rozloučení, Pojďte s námi do pohádky, Et cetera, Slovanské dvojzpěvy, Bolero, Hirošima, Son Chemin, Sergeant Early´s dream - v choreografiích J. Kyliána, L.Vaculíka, P. Šmoka, CH. Bruce, P. Delcroix, P. Zusky, G. Bohnera, R. Northa, B. Polívky a jiných.

   
   
   
   
  Medailony /
  medailony hereček, herců, režisérů ...
   
  Nethovory /
  Jana ONDRUŠKOVÁ
  27.2.2019
  Martin DONUTIL
  6.3.2019
  ->
   
   
  Vyhledávání /
    Dle jména:
    Fulltext:
   
  Divadlo žije! 
  Scena.cz - 1.kulturní portál  
  /
  Jak    číst příspěvky
     se registrovat
     soutěžit
     hledat
   
   
   
  Mapa serveru