Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Gasparáda - mezinárodní divadelní festival J. G. Deburaua Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
VOJTEK Roman Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Roman VOJTEKAbsolvoval na vsetínském SOU učební obor mechanik-seřizovač pro obráběcí stroje a linky. Po několika měsících za soustruhem zjistil, že to není to pravé. V rozhovorech zmiňuje zkušenost z půlročního působení na tabákových polích ve Španělsku. Díky náhodě se dostal na brněnskou JAMU, kde studoval obor muzikálové herectví. Již v průběhu studia hostoval v několika inscenacích Městského divadla Brno. Např. v muzikálech: Sny svatojánských nocí, Bastard a Divotvorný hrnec. Pak přišla nabídka angažmá v témže divadle a s ní několik činoherních, ale hlavně muzikálových rolí, jako např. Puk ve Snech svatojánských nocí (tento muzikál se hraje už deset let), princ Daniel v muzikálové baladě Petra Ulrycha, Radúz v Radúzovi a Mahuleně též od P.Ulrycha. Tony a též Bernardo ve West Side Story (za roli Tonyho byl v r.1997 nominován na Cenu Thálie). Významná je taky spolupráce s autorskou dvojicí Zdeněk Merta a Stanislav Moša. Kromě Snů a Bastarda účinkoval ve všech jejich dalších muzikálech, a to jako bůh slunce Šamaš v Babylonu, nebo jako Anděl ve Světě plném andělů. Krásné role jej potkaly i v činohře: rytíř Des Grieux v Manon Lescaut, Kristián v Cyranovi z Bergeraku nebo jeho nejoblíbenější Amadeus v Shafferově Amadeovi.
V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí v pražském nastudování muzikálu Vlasy - roli Clauda. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době Hrají se zde především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2, což jsou koncertně-divadelní show s živým orchestrem, dále pak muzikál Jeptišky a další, převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou: G-studio centrum v Brně.
V pražském nastudování muzikálu Pomáda vytvořil hlavní roli Dannyho a ve výpravném původním českém muzikálu Monte Christo roli Alberta. V obnoveném muzikálu Dracula nastudoval roli Nicka. Vystupuje v revue Velká muzikálová show (Divadlo Broadway i jinde) a v hudební komedii Miluji Tě, jsi prima, ale rychle se změň (Palác Blaník). Ve West Side Story (HD Karlín, 2003) hraje roli Riffa. Nově v muzikálu Noc na Karlštejně. Jeho hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze zmiňovaných muzikálů. Připravuje své první sólové album.
Má též za sebou jednu filmovou zkušenost-DVOJROLE režiséra Jaromila Jireše a pro českou televizi natočil už pět pohádek.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
15.9.2004
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
Mini galerie/
Noc na Karlštejně
Pomáda
PRODUCENTI - HDK
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru