Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
VESELÝ Luboš Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Luboš VESELÝNarodil se roku 1961 ve znamení štíra, v keltské variantě ořešák. Absolvoval základní devítiletou školu, Lidovou školu umění, autoškolu a poddůstojnickou školu. V sezoně 1977/78, ještě jako student konzervatoře, kterou nedokončil, hrál jako host v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně.
V roce 1981-1983 prošel základní vojenskou službou ve Vimperku, Táboře a Prešově. Mezi lety 1983 - 1987 byl členem hereckého souboru Divadla na okraji v Praze a od roku 1987 do roku 1989 A - Studia. V roce 1990 hrál v Mahenově činohře v Brně. Poté byl členem hereckého souboru brněnského HaDivadla a od roku 1991 - 1994 hrál v loutkovém divadle Radost. Po krátké pauze se v roce 1997 vrátil do HaDivadla, kde zůstal až do roku 1999. Pak strávil tři roky v Divadle v sedm a půl v Brně a od roku 2002 až do současné doby je členem hereckého souboru Divadla Husa na provázku.
Luboš Pazderka Veselý natočil i řadu filmů, mezi nimiž byly Horečka, Skalpel, prosím, Výbuch, Udělení milosti se zamítá a posledním filmem jsou Sametoví vrazi, všechny v režii Jiřího Svobody. Dále spolupracoval s Vítem Olmerem na televizní inscenaci Antonyho šance, s Viktorem Polesným na filmu Stalo se v Allepu a Zdenkem Potužilem na Franzi a Felice.
Mezi jeho nejoblíbenější role zahrnuje postavu Kurki Pertiho z inscenace Píseň sobů a postavu Vojcka ze stejnojmenné hry v režii Ondřeje Pavelky, Trofimova z inscenace Višňový sad v režii Petra Kolihy, Knírače ze hry Moskva Petuški v režii Jiřího Pokorného, Viléma ze hry Máj v režii J. A. Pitínského, komorníka Marinelliho ze hry Emillia Galotti v režii Martina Čičváka, Hamberta Hamberta z inscenace Lolita v režii Matěje T. Růžičky, Deana z inscenace Na cestě od Pavla Šimáka. Mezi nejoblíbenější role v Divadle Husa na provázku v Brně řadí Rogožina z inscenace Kníže Myškin je idiot, Porfirije Petroviče z inscenace Raskolnikov - jeho zločin a jeho trest a Lebjatkina z inscenace Běsi - Stavrogin je ďábel, všechny v režii Vladimíra Morávka. Jeho posledními oblíbenými rolemi v tomto divadle jsou Jindřich Modrovous ze hry Modrovous - Naděje žen a titulní role Sherlocka Holmese ze stejnojmenné inscenace v režii Evy Tálské. V lutkovém divadle Radost si zahrál role: pařez, loupežník, princ Jaromír, pirát...
V angažmá Divadla na okraji a A - Studia složil hudbu i k několika inscenacím. Luboš Pazderka Veselý je podruhé šťastně ženatý s členkou hereckého souboru divadla Na Fidlovačce Ivuškou Pazderkovou a z prvního manželství má dceru Veroniku a Johanu a druhém manželství dvě kočky Blešku a Šklíbu.

Od 1. června 2006 je členem souboru Švandova divadla na Smíchově, kde účinkuje v těchto inscenacích – Žena z dřívějška, Škola pro ženy, Strýček Váňa, Periferie, Sen noci svatojánské.

 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
1.6.2005
28.3.2007
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
Mini galerie/
KNÍŽE MYŠKIN JE IDIOT (Luboš Veselý, Eva Vrbková a Tomáš Sýkora)
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru