Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
NUCKOLLS Filip Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Filip NUCKOLLSNarozen roku 1979 v Ústí nad Orlicí. V letech 1997 až 2004 student Katedry činoherního divadla, oboru režie, na divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Absolvent – magistr. Kmenový režisér divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné. Člen divadla M.U.T. Od roku 2005 člen Činoherního studia v Ústí nad Labem. Pro přehlídku Toto léto připravuje v Divadle v Celetné premiéru Snu noci svatojánské. „Mojí touhou je přenést děj do letního města a klubu. Přeji si, aby se místo lesa změnilo v taneční klub a lá Roxy. Myslím, že to není úplně od věci. Les a jeho magické síly, kterým člověk neuvyklý tomuto prostoru podléhá (hlavně v oblasti srdeční a náladovosti) a les jako symbol vegetativní funkce. Klub, kde prázdný prostor je zaplňován hudbou. DJs, kteří touto hudbou dokáží manipulovat davy. Temný beat, tančící těla, hra světel. Svátky plodnosti, tedy vegetativnosti, jsou mimo vše zelené a nadupané mízou, slaveny také rytmickými nástroji, tancem a iluminací tmy. Sen noci svatojanské je oslavou jednak prostoru s jeho magickými účinky, které tedy alespoň pro mne klub splňuje, také oslavou lásky a vztahů s jejich ztřeštěností. a láska a její ztřeštěnost, touha bez jakékoli racionální obrany kvete v každé době, tedy i v této ultraracionální,“ řekl o hře.

Výčet inscenací – DAMU A.P.Čechov Tři sestry; H.Pinter Aljaška; B.M.Koltéz Roberto Zucco (Disk – absolventské představení).
D.s. Kašpar - Májový Shakespeare (kompilace milostných dialogů ze Shakepearových her; společná režie s Jakubem Špalkem a Jaroslavou Šiktancovou); F.G.Lorca Krvavá svatba; J. Morawiecki Krása a půvab perverzit; D.Ives Je to v čase; V. Dyk Krysař; I.Wright Speedrun.
M.U.T. – M.Ravenhill Faust (Faust is dead) - inscenované čtení, společná režie s T. Zielinskim (Palác Akropolis); M.Ravenhill Shopping and fucking - inscenované čtení, společná režie s T. Zielinskim (Palác Akropolis); J. Rudiš Nebe pod Berlínem – inscenované čtení, společná režie s J. Šimkem (Divadlo Komedie).
Činoherní studio Ústí nad Labem – S. Beckett 4 malá dramata.

 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
18.7.2005
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
Nethovory /
Připravujeme....
15.9.2021
->
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru