Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
VOJTA Michal Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Michal VOJTANarozen 1965 v Brně, zpěv studoval soukromě u Vlastimila Babáka v Brně, v letech 1990 – 1993 v operním studiu na Vídeňské konzervatoři u Kms. Waldemara Kmenta a Kms. Gerda Nienstedta a zároveň byl členem Státní opery ve Vídni a hostoval na Salcburském festivalu.
V roce 1987 využil možnosti konzultace u světového tenoristy Bruna Sebastiana. Byl sólistou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, Státní opery Praha a hostuje na mnoha domácích scénách. V současné době je sólistou Slezského divadla Opava a zpívá velké prvooborové role – Tamino (Die Zauberloete), Manrico (Il Trovatore), Faust (Faust e Marqueritte), Princ (Rusalka), Jeník (Prodaná nevěsta), Duca di Mantua (Rigoletto), Carlo Moor (I Masnadieri), Pollione (Norma).
Věnuje se také rozsáhlé koncertní činnosti – Requiem (Mozart, Dvořák, Verdi), Staba Mater (Dvořák), Carmina Burana (Orff). Hostuje často ve velkých koncertních domech Evropy – Filharmonie Berlin, Toonhalle – Zurich, Hannover, Dueseldorff, Koeln am Rhein.
V červenci 2005 zpíval Mozartovo Requiem ve španělské Pedraze. Zpíval pod taktovkou předních světových dirigentů – Claudio Abbado, Ricardo Mutti. V roce 2004 byl nominován na Cenu Thálie 2004 za roli Polliona v opeře Vincenza Belliniho Norma.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
1.10.2005
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru