Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
ŠPLÍCHAL Lubor Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lubor ŠPLÍCHALNarodil se roku 1970 v Praze. Absolvoval 1. LF UK obor všeobecné lékařství (1995) a dále DAMU - Katedra autorské tvorby u prof. Ivana Vyskočila (1999). Od roku 2007 otec dvou dětí a otec Divadla Aqualung, které v současné době hraje na Lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.
Profesionální herecké zkušenosti v rolích: 2007 Fix, Cesta kolem světa za 60 dní, J.Verne, režie A.Kisil, na domácí scéně Divadla Aqualung; 2007 Ředitel, Periferie, F. Langer, režie D.Hrbek, jako host Švandova divadla. V hereckém angažmá v Divadle Nablízko (1999 – 2005), z četných rolí například 2006 Cyrano z Bergeracu, Cyrano, E. Rostand, režie Š. Chaloupka; 2003 Garcin, S vyloučením veřejnosti, J.P. Sartre, režie A. Vynohradnyková; 2001 Leo Lütke, Vzducholoď, H. Dřízhal , D. Pečírka, režie H. Dřízhal ( 2006 obnovená premiéra na lodi Tajemství Divadla bratří Formanů) a 1998 Dr. Pingitzer, Tracyho tygr, W. Saroyan, režie A. Vynohradnyková. Host divadla Rokoko (v inscenaci Idiot, Tramvaj do stanice touha …), Divadlo v Řeznické (v inscenaci Belzebubova sonáta, Neopatrnost, Eyolfek…).
Režijní profesní zkušenosti 2002 Ondina, J.Giraudeaux, A-Studio Rubín; 2000 Sen noci svatojánské, W.Shakespeare, Bohnická divadelní společnost – Divadlo Komedie.

Jiné pracovní zkušenosti filmové a televizní role: Vratné lahve (J. Svěrák), Bathory (J. Jakubisko), Těžká parta, Eden, To nevymyslíš, Ordinace v růžové zahradě, videoklip Čmelák (Divokej Bill) a další.

Intermitentně praktikující oční plastický chirurg 1. LF UK.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
3.10.2007
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
Nethovory /
Jan CINA
24.8.2020
->
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru