Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Ráj (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
VITÁZEK Dušan Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Dušan VITÁZEKNarodil se roku 1980 v Trenčíně. Na JAMU vystudoval muzikálové herectví, od 1.3.2005 je členem Městského divadla Brno.
Je držitelem Ceny Thálie 2004 za herecký výkon v roli Bergera v muzikálu Hair (mínění poroty: Dušan byl bezesporu nejpříjemnějším překvapením brněnské inscenace proslulého muzikálu. Jeho výkon je hybnou silou celého představení. Opírá se o umělcův mladistvý elán, bohatství jeho výrazových prostředků a současně i o velmi dobré zvládnutí pěveckého partu).

Ve studiu Marta si Dušan zahrál Jindřicha VIII. v inscenaci Vznešené vášně aneb Jindřich VIII. a jeho šest žen (režie: Jana Janěková) , dále účinkoval v netradiční interpretaci témat muzikálů Chicago a Vlasy - Kéž slunce svítí (režie: Jana Janěková).

V Městském divadle Brno jsme jej mohli vidět v již zmíněné roli Bergera v muzikálu Vlasy, dále vystupuje na Hudební scéně jako Ježíš Nazaretský (JESUS CHRIST SUPERSTAR); Josef (JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ); Odysseus (ODYSSEIA); Strážník (ŠUMAŘ NA STŘEŠE); Bill Sikes (OLIVER!); Aralambi (CIKÁNI JDOU DO NEBE); Michael (ČARODĚJKY Z EASTWICKU); Bourák (WEST SIDE STORY); Jan, prvorozený Kozlíkův syn (MARKÉTA LAZAROVÁ); Julien Sorel (ČERVENÝ A ČERNÝ), na Činoherní scéně vystupuje jako Trifko (Ferdinand, kd´E ste?)
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
10.12.2007
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
Nethovory /
Lucie KONČOKOVÁ
26.2.2020
->
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru