Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
ŠPINER Ladislav Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ladislav ŠPINERPochází z Ústí nad Labem, kde se narodil ve znamení raka v roce 1977. Tady odmaturoval na chemické průmyslovce, ale chemii se nikdy nevěnoval. Absolvoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze ve třídě Marie Málkové a Jana Vlasáka. Po absolutoriu na VOŠH v roce 1999 nastoupil do Slezského divadla v Opavě. „Strašně rád vzpomínám na všechny role, které mě v Opavě potkaly. Puk ve Snu noci svatojánské, Peer Gynt, Bastard v Králi Janovi, Michael v Tanci na konci léta. Hry Na dotek, Lucerna a jiné,“ vzpomíná.

Poté přešel v roce 2004 do Moravského divadla v Olomouci. Právě zde potkal také svou budoucí ženu (dnes mají syna Kristiána). V Olomouci si zahrál množství velkých rolí, mj. Romea v Romeovi a Julii, Mozarta v Amadeovi. Z dalšího repertoáru jmenujme např. Tři sestry, Svět za mřížemi, Neočekávaný host, Merlin aneb Pustá země, Hello Dolly, Šumař na střeše, Mrzák inishmaanský, Peer Gynt, Bláznivé můžky, Malované na skle. Od roku 2007 je v angažmá Východočeského divadla Pardubice (od roku 2007) – ještě jako host hrál Jánošíka v Malovaném na skle, nyní jej můžeme vidět jako např. jako Apollyona v Romulovi Velikém.
Z rolí na repertoáru: Bláznivé nůžky; Brouk v hlavě; Malované na skle; Peer Gynt. Připravuje se na roli Buča v muzikálu Cikáni jdou do nebe.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
28.5.2008
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru