Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
TRMÍKOVÁ Lucie Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lucie TRMÍKOVÁPochází z Kolína, kde se narodila v roce 1969. Vystudovala gymnázium. V době studií hrála s amatérským divadlem. V roce 1991 ukončila studium na Divadelní fakultě AMU, obor herectví. Pohostinsky vystupovala v Divadle na Vinohradech a Činoherním klubu.

V letech 1992-1996 měla stálé angažmá v Činoherním klubu (TŘI SESTRY, LAKOMEC), od roku 1996 působila v Divadle Komedie. V roce 1997 získala za roli TEREZKY ve stejnojmenné hře Lenky Lagronové (Divadlo komedie) cenu Alfréda Radoka. Z dalších rolí uveďme představení STAVITEL SOLNESS nebo MIRIAM.

Účinkuje v dalších pražských scénách, v Divadle v Dlouhé hrála v Ibsenově hře DIVOKÁ KACHNA, s Davidem Prachařem se zúčastnila experimentálních projektů NEÚPLNÝ SEN nebo NoD QUIJOTE, diváci ji mohli vidět i na Letních shakespearovských slavnostech. V prostoru NoD hraje v autorské inscenaci LAMENTO, režie J. Nebeský (nejbližší repríza 4. června 2012) a NoD QUIJOTE (nejbližší repríza 5. června 2012).

V posledních letech se objevila v několika televizních seriálech (např. ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, SVĚTLA PASÁŽE), příležitostně pracuje také v dabingu (např. MELROSE PLACE), její spolupráce s filmem se zatím omezila na jediný titul, Renčovo drama NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ (2007), kde v retrospektivních scénách ztvárnila matku hlavního hrdiny.

Působí též od roku 1995 jako lektorka Herecké dílny pořádané občanským sdružením Petrklíč a vyučuje na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Uplatnila se také jako autorka dramatizací různých literárních předloh pro divadlo, rozhlas i televizi.

Lucie Trmíková je vdaná, jejím manželem je divadelní režisér Jan Nebeský, s nímž často spolupracovala. Mají spolu dvě děti, Vojtěcha a Josefa.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
30.5.2012
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru