Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
SLANINA Aleš Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Aleš SLANINANarodil se v Klatovech roku 1986, od dětství žije v Brně. Je absolventem hudebně-dramatického oboru konzervatoře a absolvent muzikálového herectví na JAMU (ateliér manželů Kolářových). První zkušenosti s vystupováním před publikem nasbíral ve folklorním souboru Púčik a také v Divadelním studiu "V". Nejvýraznější příležitosti však zatím dostal především na prknech Městského divadla Brno (MdB).

Už během studií na konzervatoři začal Aleš působit v Mahenově divadle (scéna Národního divadla v Brně) v komedii TAKOVÁ ŽENSKÁ NA KRKU, později dokonce získal roli prokletého básníka Rimbauda v činoherně-taneční inscenaci ÚPLNÉ ZATMĚNÍ (jeho tanečního "dvojníka" představoval Jan Fousek).

Aleš má zkušenosti také s dětským divadlem, v Loutkovém divadle Radost účinkuje v inscenacích RYCHLÉ ŠÍPY a MALOVANÉ NA SKLE (zde představuje samotného Janka neboli Jánošíka).

Do Městského divadla Brno se Aleš dostal jako host díky konkurzu, v němž uspěl již ve 14 letech, a tak začal účinkovat nejdříve v company v muzikálech KOLOČAVA a WEST SIDE STORY (nyní už má za sebou i roli Tygra), později se přidaly menší role v crazy komedii DVĚ GORILY PROTI MAFII, v postmoderní inscenaci MAGICKÁ FLÉTNA, v muzikálech ODYSSEIA, ŠUMAŘ NA STŘEŠE, JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ, CIKÁNI JDOU DO NEBE, MARKÉTA LAZAROVÁ, PEKLO, BALADA O LÁSCE (SINGOALLA), LES MISÉRABLES (BÍDNÍCI) a EVITA, v operetce FERDINAND, KD'E STE? nebo v dramatech SMRT PAVLA I., EQUUS a TŘI MUŠKETÝŘI.

S přibývajícími zkušenostmi a pilujícím se uměleckým vzděláním získává Aleš v poslední době také role značně většího rozsahu. Ztvánil Fernanda de Champlatreux v operetě MAM'ZELLE NITOUCHE, Prince v muzikálové pohádce SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ, Ernsta v tragicky laděném muzikálu PROBUZENÍ JARA (SPRING AWAKENING), Kornelia Hackela v klasickém muzikálu HELLO, DOLLY!.

Jeho jednoznačně největší dosavadní rolí, náročnou jak po pěvecké stránce, tak i herecky a pohybově, se stal MOZART ve stejnojmenném muzikálu, uváděném od září 2009 na Hudební scéně MdB v režii Stana Slováka.

Aleš rád čte (jako svou nejoblíbenější knihu jmenuje Malého prince), tančí, poslouchá hudbu (Dan Bárta, Antonín Dvořák aj.) a o sobě jednou napsal: "Ač někdy slýchám opak, v podstatě jsem vážný člověk a i k herectví tedy přistupuji vážně." Přejme mu tedy ještě mnoho nových krásných a zajímavých rolí.

Z rolí na repertoáru: Swing - CIKÁNI JDOU DO NEBE; Tygr - WEST SIDE STORY; Isachar - JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ; Fernand de Champlatreux - MAM´ZELLE NITOUCHE; Princ SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ; Swing – PEKLO; Ernst - PROBUZENÍ JARA; Kornelius Hackel, hlavní příručí - HELLO, DOLLY!; Kavka - PTÁKOVINY PODLE ARISTOFANA; Northbrook, Valentýn - MARY POPPINS; Jerry (Dafne) - SUGAR! (NĚKDO TO RÁD HORKÉ); Fred Casely, milenec Roxie, Martin Harrison, náměstek prokurátora, Aaron, advokát Hunyakové a Soudce – CHICAGO; Gustav - KRÁSKA A ZVÍŘE; Macduff - SEN NOCI SHAKESPEAROVSKÉ; Brujon - LES MISÉRABLES (BÍDNÍCI); Wolfgang - MOZART MOZART!; Swing – EVITA; Puk - SNY SVATOJÁNSKÝCH NOCÍ; Spider - JEKYLL A HYDE; Anastasius, vysoce postavený Říman - PAPEŽKA; Pavel - DIVÁ BÁRA; Adam Chrepta, Danyl Jasinko – KOLOČAVA; Mickey - POKREVNÍ BRATŘI; Nick Arnstein - FUNNY GIRL.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
4.6.2012
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru