Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
BÍLÍK Aleš Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Aleš BÍLÍKPo maturitě na jazykovém Gymnáziu Na Vítězné pláni byl přijat na katedru činoherního herectví pražské DAMU. V sezoně 2012/2013 absolvoval rolí Karla Moora v inscenaci Grázlové, k jeho dalším rolím v absolventském ročníku patřil Nicky (Stephens: Punk Rock) nebo Pavel (Petr Kolečko: Buchty a bohyně). Během studia se zapojil do pohybového inscenačního projektu Muži Adély Laštovkové Stodolové a tvůrčího dua SKUTR a spolupracoval také se sdružením Tygr v tísni (Vij, Krabat, Deníky).
Hostoval v Národním divadle a v Městském divadle v Mladé Boleslavi. V letech 2013‒2015 byl členem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde si zahrál mj. Lysandra (Sen noci svatojánské), Tristana (Bédier: Tristan a Isolda), dvojroli Frederika a Horáce (Anouilh: Pozvání na zámek), Granta Steela (Lochhead: Perfect Days) a Apoštola Pavla v muzikálu Quo vadis.
Od roku 2016 byl na volné noze a hodně natáčel. Má za sebou účinkování ve více než desítce filmových a televizních projektů (Piknik, Expozitura II, Řachanda, Všechny moje lásky, Bohéma). V Městských divadlech pražských od roku 2016.

Z rolí na repertoáru MDP: AUGUST AUGUST, AUGUST (Cirkusoví umělci); ČAPEK (Jaroslav); EVŽEN ONĚGIN (Lenskij); MACBETH (Malcolm) a NOC BLÁZNŮ (Doug).
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
28.11.2017
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru