Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
STACH Libor Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Libor STACHNarodil se v Českých Budějovicích ve znamení lva. Po absolvování Obchodní akademie byl v roce 2010 přijat na Divadelní fakultu brněnské JAMU ke studiu činoherního herectví u prof. Ivo Krobota. Od září 2012 do ledna 2013 absolvoval semestrální stáž na VŠMU v Bratislavě, kde studoval v ročníku prof. Emílie Vášáryové a doc. Zuzany Kronerová. Studium na JAMU úspěšně ukončil v červnu 2014 absolventskou trojrolí v dramatizaci románu T. Manna Zpověď hochštaplera Felixe Krulla hranou ve Studiu Marta. V rámci absolventského ročníku si zahrál kupříkladu Learta v Shakespearově Hamletovi nebo Nevěstina otce v Lorcově Krvavé svatbě.
V květnu 2014 nastudoval (zatím jako host) role Černíka a Macury v inscenaci textu K. Steigerwalda Políbila Dubčeka na jevišti Západočeského divadla v Chebu, kam od srpna 2014 nastoupil do stálého angažmá. Během své západní mise nazkoušel více jak 13 inscenací (z toho 4 přebrané). Mezi nejzásadnější řadí Josefa Koudelu v dramatizaci knihy Z. Šmída Cejch, Fersena a Strážného v Marii Antoinettě Davida Adjmiho, Whita v Sidonově Shapirovi a Puka v Shakespearově Snu čarovné noci.

Příležitostně vede workshopy, účinkuje v různých nezávislých projektech, v nichž vystupuje také v roli dramaturga – režiséra.
Od června 2016 ztvárňuje jednu z hlavních postav (MUDr. Adam Svoboda) v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.
Od ledna 2016 přijal angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav.
Aktuální role: SATURNIN (Zdeněk), BEZ ROUCHA (Tim Algood), DEBURAU (Vyvolávač), PŘÍLIŠ MALÝ KRUH (Kluk), GARDEROBIÉR (Oxenby), KRÁS(K)A NA SCÉNĚ (Samuel Pepys, novinář), ILUZE (scénické čtení), KRÁL LEAR (Edgar), S NEBOŽTÍKEM V PATÁCH (Druker), SLÍDIL (Milo Tindle), BALADA PRO BANDITU (Adrej Drač), CYRANO Z BERGERACU (Montfleury) a ÚPLNÉ ZATMĚNÍ (Jean Aicard).
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
9.5.2018
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru