zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Osvěžte si školní literaturu v divadelní verzi

Čapek (Městská divadla pražská)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Kytice, Bratři Karamazovi nebo Švejk, nemáte zrovna čas si je přečíst? Pusťte si známé klasiky v divadelní verzi. Na Dramoxu najdete desítky titulů povinné četby v provedení českých i světových divadel. I učení může být zábava!

„Dramox přináší studentům zážitek formou, na kterou jsou zvyklí, tedy sledováním videí online. Kromě povinné literatury si můžou pustit přes 300 dalších představení a zažít divadlo, i když si do něj zrovna nemůžou zajít,” komentuje spoluzakladatel portálu Dramox Martin Zavadil. Na divadelní platformě si tak jednoduše můžou mimo jiné osvěžit české klasiky. Třeba život literárního velikána Karla Čapka v představení Čapek z Městských divadel pražských. Čapkovo drama o nástupu fašismu Bílá nemoc zase převedlo na jeviště Městské divadlo v Mladé Boleslavi, adaptaci slavného Hordubala pak zinscenovalo ostravské Studio G. Z českého dramatu by maturanti neměli vynechat ani Maryšu v podání skvělé Pavly Gajdošíkové nebo Mein Švejka z brněnského Divadla Husa na provázku. V povinné četbě samozřejmě nesmí chybět ani Kytice - na Dramoxu v netradiční verzi Tylova divadla jako balet plný kouzel a nadpřirozených bytostí - nebo loutkový Faust z Divadla Drak. Z ženských autorek zaujme milostné drama Karolíny Světlé Kříž u potoka.

Rychlé opáčko ze světových klasiků

U maturity z češtiny nebo angličtiny si možná mnozí vytáhnou Shakespeara. Kdo s přípravou váhal, ještě stihne dohnat rychlokurz Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách z Divadla v Dlouhé, v anglické verzi s českými titulky se nabízí i představení ze stratfordského festivalu Romeo a Julie, Hamlet nebo Zkrocení zlé ženy. A co rychlé opáčko z ruských klasiků? Dostojevského si můžete prolétnout v Dejvickém divadle s Ivanem Trojanem a Martinem Myšičkou v inscenaci Bratři Karamazovi, Čechova s Rackem v Dlouhé a Gogola a jeho Revizora v Divadle Bez zábradlí.

Dramox pro školy

Dramox se snaží přístup studentům k divadlu co nejvíc zjednodušit. Aby se mohli seznámit s českou i světovou kulturou, nabízí jim i školám speciální předplatné za poloviční cenu 149 korun na měsíc. V rámci předplatného také učitelé mohou kromě přístupu k inscenacím získat sadu metodických listů a doprovodných materiálů pro studenty, které Dramox vytvořil ve spolupráci s DAMU. Pokud byste měli zájem o více informací o Dramoxu pro školy, neváhejte napsat na skoly@dramox.cz.

27.3.2023 11:03:45 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 24 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Zprávy

Cena Marka Ravenhilla bude udělena již potřinácté

Autorka (Jihočeské divadlo)

Cena Marka Ravenhilla, jejíž vznik již před čtrnácti lety iniciovalo Divadlo LETÍ, se pravidelně udílí za nejl ...celý článek


Cenu Marka Ravenhilla získal Adam Svozil

Autorka (Jihočeské divadlo)

Inscenace textu Autorka skotské dramatičky Elly Hickson uváděná v Jihočeském divadle v režii Adama Svozila zís ...celý článekČasopis 24 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 24. týden

Cesty víry

Křesťanský magazín
Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hn celý článek

další články...