zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Víra tipy 4. týden

Dokud nás víra nerozdělí

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Křesťanský magazín
Náboženství a spiritualita v politice. Protimluv, nebo nutnost? A jakou roli sehrála duchovní a etická témata při volbě prezidenta? Režie J. Vávra (Premiéra). Křesťanství a politika bývá častým tématem odborných prací a seminářů v univerzitním prostředí. V prvním vydání pražského magazínu se ale nebudeme zabývat teorií. Podrobněji se podíváme na volební kampaň, která předcházela přímé volbě prezidenta republiky. Objevovala se v ní i duchovní témata? A nakolik se ve prospěch jednotlivých kandidátů angažovaly církve a jejich vrcholní představitelé?
Vysílání: 05.2., 12.00 hod., ČT2
Opakování: 07.2., ČT2., 09.2., ČT2

Dokud nás víra nerozdělí (3/6)
Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a obohacení takové soužití přináší? Dokument o lidech, kteří dokazují, že jinakost nemusí jen rozdělovat (2016). Připravili: J. Fišer, M. Rozbrojová, P. Kotrla a B. Jetelina. V dokumentu o lidech žijících v nábožensky smíšených manželstvích nám Vladimír Kostka přiblíží svou konverzi k judaismu i to, proč je nejen ve své komunitě vnímán značně rozporuplně. Navštívíme s ním nejen místo, kde byla jeho cesta k judaismu završena, ale také adventistický kostel, kam jeho dcera chodí asi raději, než by chtěl. Podíváme se blíže na práci Drahomíry Blažkové i jejího muže, s kterým navštívíme Vojenskou nemocnici v Praze, kde pracuje jako kaplan, a podíváme se s ním i na moravskou zabijačku. Zjistíme, kterého z rodičů se rozhodly následovat děti Blažkových a že ne všechny tradice se v jejich rodině daří dodržovat. Petr Klásek využije příležitosti pozvat svou rodinu na stavbu a provést je po jeho prvním domě, který postavil. Jeho žena Ladislava nás provede místem své konverze ke křesťanství a on nám blíže představí specifika buddhistické kuchyně.
Vysílání: 05.2., 12.55 hod., ČT2
Opakování: 06.2., ČT2., 07.2., ČT2

16.1.2023 10:01:07 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Ve službách papeže

Ve službách papeže

Ve službách papeže
Zlaté období italské renesance zachycené ve střetu titánů své doby – umělce Michel ...celý článek


Víra tipy 26. týden

Cesty víry

Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí Jan Vávra. Jak pravděpodobně vypadali naši světci? Na ...celý článekČasopis 25 - sekce