Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Tanec Praha Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Přáníčka.net 
 
 
DIANIŠKA Tomáš Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tomáš DIANIŠKANarodil se v Banské Bystrici. V devatenácti letech odešel ze Slovenska do Prahy, kde v roce 2008 absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU. Po ukončení studií nastoupil do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde ztvárnil více než 30 postav - mj. Thomas Rogers (A. Christie: A pak už tam nezbyl ani jeden), Laco (G. Preissová: Její pastorkyňa), Derbak (M. Uhde, M. Štědroň: Balda pro banditu), Piano (L. Klemola: Kokkola), F. X. Šalda (T. Syrovátka: Erotikon doktora Š.), Valér (Moliére: Lakomec), Daniel Halibut (S. OCasey, J. Krejčík: Penzion pro svobodné pány), Davey (M. McDonagh: Poručík z Inishmoru), Benvolio (W. Shakespeare: Romeo a Julie) aj.
Je spoluzakladatelem a dvorním dramatikem undergroundového a punkového Divadla F. X. Kalby, se kterým se zaměřuje na témata blízká "generaci YouTube". Účinkuje v hip-hopové kapele Pipinky pičo a také jako party DJ.
Členem Divadla pod Palmovkou je od září 2014.
Pro Studio Palmoffka napsal hru MLČENÍ BOBŘÍKŮ. Jeho autorský počin získal nominaci na Ceny divadelní kritiky (dříve ceny Alfréda Radoka). Dále Tomáš získal ve stejné soutěži Talent roku 2016.

Současné role na repertoáru: 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE (Jiří), JAK SBALIT ŽENU 2.0 (Filip), LASKAVÉ BOHYNĚ (Partenau / Číšník), MICKEY MOUSE JE MRTVÝ (Ondra), MLČENÍ BOBŘÍKŮ, Othello (RODERIGO, benátský šlechtic), PŘÍSNĚ TAJNÉ: HRUBÁ NEMRAVNOST (Alan), VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE (Ondřej Třasořitka).

V A studiu Rubín učinkuje v inscenacích ZVRHLÁ MARGARET a POTWORY.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
27.4.2017
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
Nethovory /
Připravujeme....
5.9.2018
->
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Přáníčka.net 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru