Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru
Rejstřík /
 
Výročí tento měsíc /
 
Divadlo žije! 
 
 
ZIMA Radek Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Radek ZIMAVystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. První angažmá získal v Horáckém divadle v Jihlavě. Mezi lety 2005 a 2015 byl ve stálém angažmá v Divadle pod Palmovkou, kde ztvárnil desítky hlavních rolí. V rámci projektu Vlak Lustig jej diváci mohou vidět v inscenaci Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou nejen v českých městech, ale také v Polsku a na Slovensku. Hostuje v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem a s Bárou Hrzánovou v divadle Kalich. V televizi na sebe nejvíce upozornil v seriálech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) nebo Proč bychom se netopili (2007), ve filmech Bastardi 2 (2011) a v trilogii Babovřesky (2012-14). S divadlem Indigo spolupracoval poprvé na inscenaci JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM.
Na jiných scénách: Divadlo Kalich: ZAČÍNÁME KONČIT (Hervé), KAŽDÝ DEN LEPŠÍ DEN (Manfred).
Divadlo U Hasičů: HEXENŠUS.
Divadlo pod Palmovkou: po derniéře: KDYBY TISÍC KLARINETŮ (Benjamin Novák), NÁJEMNÍCI PANA SWANA (Norman), (PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM (Dale Harding), CYRANO Z BERGERACU(de Guiche), POZOR, JAGUÁR! (Hiltop), BOUŘE (Ariel), AŤ ŽIJE KRÁLOVNA (Bothwell), GAZDINA ROBA (Samko Jagoš), SMUTEK SLUŠÍ ELEKTŘE (Orin), KONKURENTI (John Williamson), JEŠTĚ JEDNOU, PROFESORE (Daniel), EDITH A MARLENE (Theo), CHICAGO (Billy Flynn), SLIBY CHYBY (Chuck Bellock) a další.
Divadlo Ústí nad Labem: po derniéře: MY FAIR LADY (prof. Higgins), WEST SIDE STORY (Riff), ALADIN (Džin), (NOC NA KARLŠTEJNĚ (Karel IV.).
Kongresové centrum Praha: TANČÍRNA (Frajer).
Divadlo Blaník: STARCI NA CHMELU (Filip).

Film a televize: Zejtra napořád, Bastardi 2, Rodinka, Habermannův mlýn, Tma, Všichni do jednoho, Sjezd abiturientů, Proč bychom se netopili, Nemocnice na kraji města po 20 letech, Kouzlo zla a další.
 
 
 
Články o osobnosti   Z NetHovorů:
22.11.2017
 
 
 
 
 
Medailony /
medailony hereček, herců, režisérů ...
 
Nethovory /
Jan BURIAN
31.10.2018
->
 
 
Vyhledávání /
  Dle jména:
  Fulltext:
 
Divadlo žije! 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru