zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav

Petr Mikeska a Hana Marie Maroušková

autor: Kateřina Suchanová  

zvětšit obrázek

V pátek 13. ledna 2023 se od 19:00 hodin uskutečnil devátý Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav s příznačným podtitulem Restart!. Jedinečný zábavný večer totiž tentokrát zahrnoval nejen sezonu loňskou, ale i dvě předchozí, poznamenané pandemií covidu. I přes dvouletou vynucenou pauzu se těšil velké divácké oblibě a samozřejmě i tento krát byly v rámci večera vyhlášeny výsledky v anketě Zážitek roku o nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci. Celým večerem provázela moderátorská dvojice složená z uměleckého šéfa Petra Mikesky a herečky Hany Marie Marouškové.

V rámci programu se představil kompletní herecký soubor, v nejrůznějších hudebních či zábavných číslech, které ve vyprodaném divadle vytvořili atmosféru velkolepé show. A stejně jako v minulých letech, i letos na jevišti živě vystoupila kapela Bizarre band pod taktovkou Zdeňka Dočekala, která celý program doprovázela.
Nejoblíbenější herečkou se stala Eva Reiterová, která převzala ocenění z rukou náměstka primátora statutárního města Mladá Boleslav Mgr. Daniela Marka. Cenu za nejoblíbenějšího herce převzal Petr Bucháček z rukou Ing. Dariny Ulmanové, ředitelky ZPŠ. Divácky nejúspěšnější inscenací se stal muzikál DONAHA!, v režii Jaroslava Slánského. Ten také převzal, spolu s dramaturgyní inscenace Annou Smrčkovou, ocenění od náměstkyně primátora statutárního města Mladá Boleslav Mgr. Miroslavy Kašpárkové. Na pódium se pro cenu Absolutního vítěze se letos zcela zaslouženě vrátila herečka Eva Reiterová, kterou diváci mohou aktuálně vidět například jako nejhorší operní pěvkyni všech dob, Florence Foster Jenkinsovou nebo jako roztančenou Lily v inscenaci Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Cenu jí předal zástupce Herecké asociace, pan Miloslav Mejzlík. Do Síně slávy byl uveden dlouholetý partner divadla, věrný divák a nadšenec MUDR. Ivan Kitzberger. Ocenění mu předala ředitelka divadla, Mgr. Janeta Benešová. Ze všech hlasujících diváků se losoval také vítěz Divácké ceny.

Celý program otevřela moderátorka Hana Marie Maroušková, která měla možnost ukázat svůj všestranný talent portrétováním diváka Během večera zaznělo několik písní, divákům dobře známým z inscenací divadla například Fides, spes, caritas v podání Petra Mikesky, písně z inscenace Saturnin kterou zazpíval Martin Hrubý nebo dokonce je dna skladba z připravovaného muzikálu muzikálu Miluju tě, v podání Hany Marie Marouškové, Veroniky Bajerové, Radima Madeji a Petra Mikesky. Vítěz herecké ceny Petr Bucháček zazpíval song David a Goliáš, diváci ovšem vyslechli během večera ještě mnohem více písní z minulých či chystaných inscenací.
Dále si diváci mohli užít například kouzelnické vystoupení Milana Ligače, realizované scénické metafory, které večer zpestřili hned několikrát, stejně jako komické duo Petr Bucháček a Roman Teprt. A ne chybělo ani dnes téměř legendárn í číslo Karoliny Frydecké a Radima Madeji, kteří předvedli úryvek z Jiráskovi Lucerny nejprve jako činohru, poté jako operu a na závěr jako výrazový tanec. Celý večer zakončila píseň Jeden den v podání celého ansámblu.

www.mdmb.cz

16.1.2023 14:01:43 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Soumrak monster: Zrození apokalypsy

Články v rubrice - Zprávy

Osvěžte si školní literaturu v divadelní verzi

Čapek (Městská divadla pražská)

Kytice, Bratři Karamazovi nebo Švejk, nemáte zrovna čas si je přečíst? Pusťte si známé klasiky v divadelní ver ...celý článek


Jaro v Jihočeském divadle

O papouškovi z plakátu - Martin Dobíšek (Foto: Luboš Kotlár)

Začátek jara patří nejen Světovému dni divadla, ale tradičně i slavnostnímu předávání cen Jihočeská Thálie za ...celý článekČasopis 13 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Týden mučednic s podtitulem Od sochy do sochy

Magda Vášáryová

V následujících dnech si Brno i svět připomene smutné výročí zabití dvou s Brnem spjatých významných antifašis celý článek

další články...