zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Komediální drama Bavič ukáže zákulisí showbyznysu

Dana Morávková a Karel Zima (Bavič)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Divadlo Bez zábradlí zve diváky na napínavé komediální drama BAVIČ s Danou Morávkovou, Karlem Zimou a Janem Řezníčkem v hlavních rolích. Příběh si bere na mušku vztah celebrity a bulváru, kde jsou postavy na obou stranách ochotny v zájmu udržení se na vrcholu zradit sebe sama. Populární televizní bavič v podání skvělého Karla Zimy se střetává s dvojicí bulvárních novinářů, kteří z něj pomoci lsti chtějí vylákat materiál pro sólokapra. Jenomže bavič má také své zájmy. Rozehrává se partie, ve které se pozice ovládajícího a ovládaného v nečekaných zvratech mění tam a zpět.

Hra dramatika Joea Penhalla se dotýká otázek etiky, vykořisťování a osobní zodpovědnosti. Navíc je díky vtipným dialogům plná komediálních prvků, které diváky bezpochyby pobaví.
„Bavič je pro mě především o tom, co se děje v prostředí, kde chybí soucit a empatie. Kde jediná věc, na které záleží je zablýsknout se, nastavit na sebe reflektor, kde se stírá rozdíl mezi lovcem a kořistí. Jde o symbiotický vztah: celebrita potřebuje bulvár stejně jako on ji, aby živil její slávu a egoismus,“ vysvětluje režisér Tomáš Mašín. Ten se k divadelní režii vrací po čtyřleté pauze. Svůj divadelní debut uskutečnil rovněž v Divadle Bez zábradlí hrou Po konci světa, ve které excelují Sarah Haváčová a Karel Heřmánek ml. Na návrat na jeviště se Tomáš Mašín těšil: „Divadlo je pro mě radost z okamžité tvorby, z instantního, fyzického přenosu myšlenky na diváka, z kolektivní, intenzivní a nepřerušované tvůrčí práce. To je na tvorbě pro divadlo krásné a po mém posledním filmovém projektu o bratrech Mašínech osvěžující.”
Hra o zákulisí showbyznysu se dočká svého prvního uvedení ve středu 5. dubna 2023 od 19:00 hod na scéně Divadla Bez zábradlí.
Vstupenky + termíny na www.bezzabradli.cz.

29.3.2023 17:03:32 Redakce | rubrika - Zveme ...