zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Joyce DiDonato příští rok na Lípě Musice

Joyce DiDonato

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

V sobotu 9. března 2024 uvede Mezinárodní hudební festival Lípa Musica mimořádný Koncert pro Liberecký kraj. Na programu bude unikátní projekt americké mezzosopranistky Joyce DiDonato, považované za nejvýraznější osobnost současné světové operní scény. Ta se v České republice představí potřetí v historii, poprvé však se svým úspěšným projektem Songplay, za který získala mimo jiné i cenu Grammy za nejlepší klasickou sólovou vokální nahrávku. Songplay originálně překlenuje propast mezi jazzem, operou a populární hudbou a přináší důmyslný crossover.

Za doprovodu prvotřídních hudebníků z rozmanitých světů opery, jazzu a tanga Joyce DiDonato nabízí čisté potěšení z improvizace, experimentování a žánrového dialogu mezi italskými barokními a klasickými áriemi v kontrastu s písněmi Duka Ellingtona či Richarda Rodgerse ad. Tento výjimečný projekt bude dalším ze série festivalových Koncertů pro Liberecký kraj a uskuteční se v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Předprodej vstupenek na tento galakoncert je zahájen.
Jednání, která trvala čtyři roky, přivádí na festival Lípa Musica jednu z nejlepších operních hvězd historie, držitelku několika cen Grammy. Joyce DiDonato je výjimečnou, odvážnou a inspirativní osobností, která proměňuje svět umění a jejíž hlas je odbornou kritikou přirovnáván ke dvacetičtyřkarátovému zlatu. Své posluchače si podmaňuje nejen svým dokonalým vokálním uměním, ale také vynikajícím herectvím, charismatem, zábavností, komunikativností a originalitou. DiDonato si mezinárodní věhlas vydobyla v Händelových a Mozartových operách a je také široce uznávaná za ztvárnění belcantových rolí Rossiniho a Donizettiho. Je ceněna i díky své rozsáhlé diskografii, která zahrnuje celou řadu neotřelých projektů včetně Songplay.

„Přinášíme Vám zprávu o úspěšném získání světoznámé operní zpěvačky, Američanky Joyce DiDonato pro festival Lípa Musica. Joyce DiDonato je mezinárodně uznávanou umělkyní, která vystupuje na nejprestižnějších operních scénách po celém světě. Stala se ikonou světové opery díky svému jedinečnému hlasu, umění a kritickému myšlení. Její vystoupení na festivalu Lípa Musica je velkou poctou pro nás a bude mít obrovský kulturní přínos pro náš region.
Přinese novou úroveň kulturního dění a poskytne návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Festival Lípa Musica je již dvaadvacet let významným kulturním svátkem. Díky Joyce DiDonato se stane ještě atraktivnějším pro milovníky opery a klasické hudby nejen v našem regionu, ale i pro návštěvníky z okolních zemí. Je to skvělá příležitost pro rozvoj turistického ruchu a propagaci severočeského regionu. Joyce DiDonato vystoupí na festivalu Lípa Musica 9. března 2024 v Grammy oceněném projektu Songplay a my se již teď těšíme na její nádherné vystoupení, které nás zavede na pomezí klasiky a jazzu. Je to příležitost, kterou bychom neměli nechat ujít, a jsme hrdí, že se nám podařilo přilákat jednu z nejvýznamnějších operních hvězd současnosti na náš festival,“
uvádí k projektu festivalu
Martin Prokeš, ředitel festivalu.

Tento mimořádný festivalový galakoncert bude osmým pokračováním řady Koncertů pro Liberecký kraj, které festival pořádá za laskavé finanční podpory ze strany Libereckého kraje.
„S Martinem Prokešem mluvíme dlouhodobě o směřování festivalu, jeho působení na dalších místech Libereckého kraje. Festival kvalitativně roste a tomu odpovídá i jeho postavení mezi festivaly klasické hudby v rámci České republiky. To, že Joyce DiDonato přijala pozvání na zahajovací koncert festivalu, není samozřejmost. Špičkoví interpreti světových jmen pečlivě zvažují, kde vystoupí. Její účast je potvrzením kvality a úrovně festivalu,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
Partnery Koncertu pro Liberecký kraj vedle Libereckého kraje v roce 2024 budou společnost ČEPS, Kooperativa pojišťovna, a.s. a Warmnis spol. s r.o.

Vstupenky jsou k dostání exkluzivně ve festivalovém předprodeji online na www.lipamusica.cz a ve festivalové pokladně v Žižkově ulici č. 528/6 v České Lípě, a to v cenových kategoriích od 1.900 do 3.000 Kč.

27.3.2023 13:03:32 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Festivaly

Festival Janáček Brno 2024

Věc Makropulos (Staatsoper Unter den Linden, Berlin)

Mottem letošního festivalu je Bez hranic!… a česká hudba žádné hranice nezná. Zažijte Brno a českou hudb ...celý článek


Česká taneční platforma slaví 30 let

420PEOPLE, Why things go wrong (Foto: Kamil Hauptmann)

Vytrvalost, kontinuita, mezinárodní uznání české taneční scény, to vše charakterizuje 30 let České taneční pla ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 15. týden

Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběh mafiána Tommasa Buscetty

První zrádce

První zrádce
Když promluvil, Cosa Nostra prohrála. Realistické vylíčení příběhu mafiána Tommasa Buscetty, j celý článek

další články...